راهکارهای ADVANTECH برای صنعت نفت و گاز

تجهیزات و راهکارهای استاندارد برای استفاده در محیط های صنعت نفت و گاز
 
 
 

راهکارهای صنعتی برای صنعت نفت و گاز

صنعت نفت و گاز امروزه قلب تامین انرژی جهان است. سیستم های کنترل و مانیتورینگ کارآمد و دقیق در هر مرحله از تولید نفت و گاز از اکتشاف و توسعه، حفاری و تولید تا حمل و نقل و فرآوری سوخت  مهم هستند-. این کاربردها هنوز هم برخی از خطرناکترین و پر تقاضاترین کاربردهای هر صنعت هستند و برای اطمینان از وجود ایمنی و کارایی به محصولات با قابلیت اطمینان و قوی نیاز دارند Advantech.با بیش از 25 سال تجربه در صنعت اتوماسیون به طراحی راهکارهای مختلف برای استفاده مطمئن در مکانهای پر خطر کمک می کند.

تعریف گواهینامه – کلاس I ، بخش 1 و 2(Class I, Divisions 1 and 2)

مکانهای پر خطر از جنبه خطرات احتمالی (به عنوان مثال ، آتش ، انفجار و غیره) در شرایط عادی یا غیر عادی هستند.در این مکانها احتمال حضور گازهای اشتعال زا ، بخارها و مایعات یا غبارها و الیاف قابل اشتعال را وجود دارد. طبق استاندارد NEC  (استاندارد ملی برق آمریکا)، سه ناحیه خطرناک وجود دارد که بر اساس کلاس طبقه بندی می شوند:کلاس I (گازها ، بخارات و مایعات) ، کلاس II (ذرات ریز معلق) و کلاس III (الیاف ریز معلق) . بخش 1 به معنای حضور مواد قابل انفجار و خطرناک به صورت نرمال در محیط می باشد در حالیکه بخش 2 به معنای حضور تصادفی مواد آتش زا و قابل انفجار در محیط است.کلاس I مستقیماً به کاربرد­های صنایع نفت و گاز اطلاق می شود. به عنوان مثال ، پالایشگاه های نفتی ، تأسیسات ذخیره بنزین ، مناطق توزیع و کارخانه های گازرسانی. گازها و بخارات مکان های کلاس I با توجه به دمای احتراق ماده ، فشار انفجار آن و سایر خصوصیات قابل اشتعال به کدهای A ، B ، C و D تقسیم می شوند. کلاس های دما همچنین برای تعیین درجه حرارت مجازِ سطح تجهیزات الکتریکی مورد نیاز برای انجام فعالیت های عادی در محیط های خاص وجود دارد.

c1d2

محصولات و راهکارهای گواهی نامه دار  Advantech

Advantech  همچنان به ارائه محصولات و راهکارهای مربوط به صنایع وابسته جهت بر آورده کردن نیاز های آنها ادامه می دهد.طیف محصولات دارای گواهینامه CID2  شرکت Advantech  شامل HMI ، ارتباطات صنعتی ، کامپیوترهای اتوماسیون Embedded  و ماژولهای جمع­آوری داده­ها است. این راهکارها متناسب با نیازهای درخواستی کاربردهای متنوع نفت و گاز است. علاوه بر این ، محدوده استاندارد  Advantech  می تواند در مکانهای غیر خطرناک مانند مدیریت وکنترل تجهیزات برای صنعت نفت و گاز استفاده کرد.

Oil Field Drilling Monitoring

سیستم مانیتورینگ حفاری میدان نفتی


Oil Field Drilling Monitoring System

مخازن نفت به طور معمول از مساحت چند صد کیلومتری فراتر می روند. عملیات استخراج کامل شامل چندین چاه توزیع شده در یک میدان نفتی است. علاوه بر این ، ممکن است وجود چاه های اکتشافی نفت در گوشه های میدان نفتی، خطوط لوله برای انتقال نفت در بخش دیگر میدان و تأسیسات پشتیبانی را در بر می گیرد. میدان های نفتی ممکن است دور از مناطق شهری واقع شوند که عملیات نگه داری و پشتیبانی را بسیار پیچیده می کند.
Oil Tanker MonitoringADVANTECH Oil Tanker monitoring

سیستم تله متری صنایع نفت و گاز


مانیتورینگ لحظه ای مخازن نفت

تخلیه کردن مخازن نفت که می بایست با دقت بالا و به صورت مرحله به مرحله انجام پذیرد. هر اشتباهی می تواند منجربه بروز تلفات و آلودگی آب های محلی گردد. حتی اگر فرآیند تخلیه از بروز یک حادثه جلوگیری کند ، هر گونه خطایی در محاسبات میزان نفت تخلیه شده می تواند سبب اختلافات و مشکلات زمان بر و پر هزینه شود. به منظور کاهش اینگونه ریسک ها ، بسیاری از دولت ها اقدام به استفاده از یک سیستم کنترل گرافیکی SCADA در زیرساخت سیستم های اینترنت اشیا ( IOT ) خود نموده اند تا خطوط لوله نفت به صورت آنلاین مانیتور و کنترل شوند و بابت محاسبات دقیق میزان نفت تخلیه شده اطمینان حاصل گردد.
Pump Station

سیستم مانیتورینگ ایستگاه پمپاژ


Pump Station Monitoring System
صنعت نفت و گاز شامل فرآیندهای کلی اکتشاف ، استخراج ، پالایش ، حمل و نقل و بازاریابی است. نفت از طریق خطوط لوله دو گانه با استفاده از ایستگاه های پمپاژ انتقال می یابد. معمولاً شدت جریان انتقال نفت در لوله های انتقال 1 ~ 6 (3.2 ~ 19.6 ft) متر بر ثانیه می باشد.
Oil Pipeline Monitoring

مانیتورینگ خط لوله نفت


Oil Pipeline Monitoring

لوله های نفتی از لوله های فولادی یا پلاستیکی با قطر 1.82 ~ 0.91 متر (3تا6 فوت) ساخته شده اند. قطر داخلی آنها بین 10.1 تا 121.9 سانتی متر (4 تا 48 اینچ ) است. بیشتر خطوط لوله ها در عمق معمولی در حدود 82/1 ~ 91/0 متر (3 تا 6 فوت) قرار گرفته اند. از آنجا که نفت خام حاوی مقادیر متفاوتی از پارافین است ، ممکن است در یک خط لوله باعث انباشت آن شود و ایجاد مشکل نماید. اغلب این خط لوله ها با استفاده از ادوات پاکسازی ،بازرسی شده و پاکسازی می شوند. این ادوات می توانند ناهنجاری های موجود در لوله ها از قبیل تورفتگی ها و جای ضربه ، خوردگی ، ترک خوردگی یا سایر آسیب های مکانیکی را تشخیص دهند.
Tank Storage Monitoring

مانیتورینگ مخزن ذخیره سازی


Tank Storage Monitoring

این کاربرد برای کمک به مانیتورینگ عملیات سوخت رسانی تنظیم شده است. اطلاعات و داده عیب یابی ماشین جمع آوری شده و به دفتر مرکزی شرکت ارسال می شود. یک سیستم مانیتورینگ دقیق نه تنها سطح سوخت ، بلکه دما و همچنین اطلاعات تخمین زده شده از حجم را اندازه گیری می کند.
Equipment Safety

مانیتورینگ وضعیت ایمنی تجهیزات


Equipment Safety Status Monitoring

سیستم های نظارت در پالایشگاه ها عمدتا داده¬ها،آلارم¬ها اندازه گیری شده آنلاین را جمع آوری می کنند .سپس این سیستم ها به سیستم های مدیریتی بازخورد فوری می دهند.
Fueling Station

مدیریت ایستگاه سوخت رسانی


Fueling Station Management

در این پروژه یک سیستم کنترل پمپ بنزین برای توزیع ، اندازه گیری و مانیتورینگ بر مخازن بنزین در پیاده سازی شده است. این سیستم کاملاً خودکار فرآیند توزیع بنزین را ساده تر کرده و از طریق اتصال به موقع بین پمپ بنزین و دفتر مرکزی شرکت آن پشتیبانی می شود.
فرم استخدام