(Human Machine Interface)HMI

 

HMI به معناي واسطه بين انسان و ماشين است و کاربرد آن مانيتور كردن و مشاهده پارامترهاي دستگاه هاي صنعتي مثل PLC و اينورتر و … می باشد. HMI در واقع يك پنل است كه مي توان آن را برنامه ريزي نمود و همچنين به وسیله آن می توان پارامترهاي مختلف را تغيير داد و سيستم را كنترل نمود. HMI شامل یک برنامه ی گرافیکی است که در آن کلیدها، نمایشگرها، عقربه ها و …. توسط  اشکال گرافیکی ایجاد شده اند. در این برنامه با انتخاب هر المان گرافیکی، کد متناظر با آن به دستگاه مورد نظر ما ارسال می گردد.
advantech logo

ترمینال مرورگر وب

ترمینال مرورگر وب ادونتک می تواند به عنوان پایانه های وب ارائه شود، توسعه یافته با فناوری هوشمند I/O، پشتیبانی فیلدباس که در دمای گسترده کار می کند.

Web-Browser-Terminal-advantech

کنترل پانل

سری کنترل پنل ادونتک رایانه های صنعتی بدون فن هستند که سیستم عامل های کنترل باز مبتنی بر PC هستند و از iDOOR انعطاف پذیر و PCIe توسعه یافته پشتیبانی می کنند.

Control-Panel-advantech

سری ماژولار

با ورود فناوری نسل چهارم، به این نتیجه رسیدند که پانل های اتوماسیون معمولی همه یک قابلیت انعطاف پذیری در تأمین نیازهای صنعت را ندارند. برای رفع این نیاز، شرکت ادونتک مجموعه ای از راهکارهای PC ماژولار مبتنی بر سه ماژول با عملکردهای تفکیک شده – یک پنل کنترل، یک Thin Client و مانیتور صنعتی را ایجاد کرد. رایانه های صنعتی ماژولار اجازه می دهد تا ماژول های جعبه محاسبات به جای یکدیگر با ماژول های نمایش ادونتک ترکیب شوند تا راهکارهای پلتفرم جامع را برای برنامه های خاص در این زمینه ارائه دهند.

Modular-series-advantech

Industrial Thin Client

Industrial-Thin-Client-advantech

دامنه متمرکز  HMI

سیستم HMI قابل تنظیم روی دامنه ادونتک با تأییدیه(استاندارد) EN50155 و IP69K مانند نصب بازوی HMI و فولاد ضد زنگ HMI برای کار در محیط های صنعتی سخت به اندازه کافی قوی هستند.

Domain-Focused-HMI-advantech

پنل های اپراتور

پنل های اپراتور ادونتک، سری WebOP-2000T شامل پردازنده های RISC ،WebAccess/HMI و پشتیبانی از بیش از 450 پروتکل ارتباطی صنعتی PLC.

Operator-Panels-advantech

مانیتورهای صنعتی

محصولات مانیتور صنعتی ادونتک اعم از صفحه لمسی، صفحه لمسی خازنی و مانیتور صفحه لمسی مقاومتی، از LCD/LED با درجه صنعتی ساخته شده اند که bezel با درجه IP بالایی دارند و در بازه دمای گسترده ای مقاوم هستند و بکار می روند.

Industrial-Monitors-advantech
siemens-logo

SIMATIC HMI

سیستم های کنترل و نظارت بر اپراتور با استفاده از رابط های باز و استاندارد
راهکارهای HMI تنها رابط بین انسان و ماشین هستند. تعامل مطلوب و ارزنده بین این دو به طریق زیر برقرار و تعریف می شود.
بهره وری- به معنای رقابت پذیری است.
کارایی- به معنای صرفه جویی در هزینه است.
قابلیت استفاده- به معنای صرفه جویی در وقت است.

HMI مبتنی بر پنل پیشرفته

دستگاه های HMI ance با عملکرد سطح بالا برای راحتی در انجام کارهای تجسمی.

Advanced-Panel-based-siemens

HMI پایه

دستگاه های HMI مبتنی بر پنل با بهترین نسبت عملکرد به هزینه برای امور با تجسم ساده

Basic-HMI-siemens

پنل های موبایل SIMATIC HMI

قدرت و ایمنی را مستقیماً در دستان خود قرار دهید. شما میتوانید پنل های موبایل را برای برنامه های پیشرفته تلفن همراه، ماشین های ایمن در برابر خرابی و گیاهان به طور گسترده توزیع کنید. ارتباط فرآیند می تواند به صورت سیمی یا از طریق WLAN باشد.
بصورت کلی ماژول های زیر موجود است:
پنل های موبایل
پنل های موبایل نسل 2
پنل های موبایل سری x77

SIMATIC-HMI-Mobile-Panels

پنل های تسهیل گر SIMATIC HMI

پنل‌های تسهیلگر SIMATIC HMI برای اجرای کارهای تجسم با عملکرد بالا در سطح ماشین طراحی شده اند. عملکرد بالا، رابط های مجتمع متعدد بیشترین سهولت عملکرد را در برنامه های سطح بالا فراهم می کند. بصورت کلی ماژول های زیر موجود است:

پانل های تسهیل گر دستگاه های استاندارد
پنل های تسهیل گر در فضای باز
پنل های تسهیل گر PRO
پنل تسهیل گر  INOX

SIMATIC-HMI-Comfort-Panels

مبتنی بر PC

دستگاه های HMI با کارایی بالا برای کارهای تجسمی پر از داده و پیچیده. اگر تولید تقاضای زیادی برای مقدار و نوع اطلاعات مورد پردازش و مستند سازی داشته باشد، سیستم مبتنی بر PC  توصیه می شود.
این دستگاه آپشن های مناسبی برای فضای ذخیره سازی کافی، عملکرد پردازنده و اتصال داده را ارائه می دهد. کاربر می تواند یک راه حل متمرکز را که در آن تجسم و کامپیوتر در یک واحد یکتا تجمیع می شود یا یک راه حل ترکیبی با مانیتور صنعتی به عنوان Thin client. انتخاب کند.
بصورت کلی ماژول های زیر موجود است:
پنل PC
مانیتور صنعتی و Thin Clients
بسته های نرم افزاری/ بسته های جاسازی شده

PC-based-siemens

HMI پیشرفته

تحقق کارآمد سخت ترین و پیچیده ترین وظایف HMI

Advanced-HMI-siemens
فرم استخدام