intelligence-in-5g-platform

اورینگ (ORing) با همکاری دانشگاه ملی Formosa و Chunghwa Telecom، کشور تایوان را یک قدم به تولید سنسورهای هوشمند و هوشمندسازی در بستر 5G نزدیک می کند

عرضه تجاری 5G در حال تکمیل است و هر صنعتی در حال آماده سازی است تا در عصر 5G شروع به کار کند. برای به دست آمدن سرعت بالاتر در پذیرش فناوری 5G در تایوان، شرکت اورینگ (ORing) جدیدترین محصولات IIoT (اینترنت اشیا صنعتی) خود را به دانشگاه ملی Formosa ارائه کرده است تا به پروژه های تحقیقاتی مراکز آموزشی در تولید سنسورهای هوشمند و هوشمندسازی در بستر 5G تایوان کمک کند.

intelligence-in-5g-platform

شرکت ORing، مرکز تحقیقات ماشین آلات هوشمند و مرکز تولید هوشمند دانشگاه ملی Formosa و Chunghwa Telecom در 13 ژانویه 2011 تفاهم نامه ای را در دانشگاه ملی Formosa امضا کردند و تعهد مشترک خود را در زمینه توسعه راهکارهای تولید سنسورهای هوشمند و هوشمندسازی در بستر 5G برای کمک به صنایع تایوانی برای تقویت رقابت پذیری و حضور جهانی خود اعلام کردند. اورینگ با حضور در این مراسم محصولات 5G edge gateway ،sensor gateway و بستر PaaS cloud خود را با نرم افزار  Inductive Automation’s Ignition SCADA که در پروژه های تحقیقاتی دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد را ارائه کرد.

پلتفرم PaaS cloud

پلت فرم PaaS cloud شرکت اورینگ، یک پلت فرم قدرتمند با رابط کاربری آسان برای مدیریت و کنترل همه دستگاه های متصل ارائه می دهد. کاربران می توانند انواع مختلفی از دستگاه ها مانند چراغ های هوشمند خیابان، بازو های روباتیک و نمایشگرهای لمسی را از طریق گیت‌وی ­های IOT صنعتی اورینگ (ORing) داشته باشند. دستگاه ها را می توان به راحتی با استفاده از پروتکل های استاندارد MQTT یا CoAP به cloud متصل نمود و این کار به کاربران این امکان را می دهد که دستگاه ها را از راه دور کنترل و مدیریت کنند.

علاوه بر این، کاربران می توانند تعداد زیادی از دستگاه های اینترنت اشیا را به راحتی رصد و ردیابی کنند. از آنجا که آخرین وضعیت دستگاه ها بر روی cloud ذخیره می شود، کاربران می توانند در هر زمان حتی در صورت قطع شدن دستگاه ها، آن ها را زیر نظر داشته باشند. داده های دستگاه های متصل به Cloud، صرف نظر از تعداد دستگاه ها، قابل جمع آوری و تجزیه و تحلیل است.

cloud-pass-platform-5g

علاوه بر استفاده از یک موتور پردازش برای انجام محاسبات بر روی داده ها، کاربران همچنین می توانند رویداد ها را به صورت خودکار سفارشی سازی نمایند. بنابراین با این مسیر معریف شده، یک شبکه IoT هوشمند ایجاد می شود. آخرین و مهمترین نکته، سرویس PaaS شرکت ORing چندین API RESTful برای ساده سازی یکپارچگی با برنامه های متفاوت ارائه می دهد.

راهکاری برای هوشمندسازی بر بستر 5G

این مشارکت بر شبکه اختصاصی 5G شرکت Chunghwa Telecom، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ، برنامه های سازمانی مبتنی بر VR و بستر اینترنت اشیا سرمایه گذاری خواهد کرد. مرکز تحقیقات ماشین آلات هوشمند و تولید سنسورهای هوشمند و هوشمند سازی دانشگاه ملی Formosa از تخصص خود برای ادغام دستگاه های CNC برند های مختلف با گیت وی اینترنت اشیا اورینگ (ORing) برای نظارت بر دستگاه ها، تجزیه و تحلیل داده ها و ایجاد مدل های هوش مصنوعی در هنگام استفاده از ابزارهای AR/VR برای تسهیل تعمیر و نگهداری تجهیزات استفاده می کند. بنابراین این مشارکت یک راهکار جامع تولید هوشمند سنسورها و هوشمندسازی بر بستر 5G ارائه می دهد. با ارائه این راهکار از سنسورها و بستر Cloud خصوصی، به صنایع کمک می کند تا خرابی دستگاه را پیش بینی، خطوط تولید را بهبود بخشیده و ظرفیت تولید را بهینه کنند. هدف نهایی ایجاد سایت های آزمایشی تولید هوشمند سنسورها و هوشمندسازی بر بستر 5G برای مشتریان صنعتی و ترویج آن در بازارهای داخلی و بین المللی از طریق خدمات سفارشی و انتقال فناوری است.

درباره شرکت اورینگ

شرکت اورینگ (ORing) در سال 2005 تأسیس شد و در توسعه محصولات ارتباطات شبکه ای برای کاربردهای صنعتی متخصص است. اورینگ امروزه مجموعه ای از محصولات شامل سوئیچ های اترنت صنعتی، روترهای بی سیم، اکسس پوینت ها و گیت وی های صنعتی 5G را برای اتوماسیون کارخانه، راه آهن، حمل و نقل، برق، انرژی تجدیدپذیر و بسیاری از بازارهای دیگر ارائه می دهد.

مرکز تحقیقات ماشین آلات هوشمند و تولید سنسورهای هوشمند و هوشمند سازی دانشگاه ملی Formosa به مدت 15 سال مشغول تولید ماشین آلات دقیق و هوشمند بوده و چندین سیستم تجاری سازی شده و ماژولار را توسعه داده است که توسط دهها شرکت پذیرفته شده است.شرکت  Chunghwa Telecom اولین شرکت مخابراتی در تایوان است که مجوز 5G را دریافت کرده و خدمات 5G را راه اندازی کرده است. اعتقاد بر این است که مشارکت صنعت، دانشگاه، دولت می تواند توسعه تولید هوشمند 5G در تایوان را تسریع کند.

فرم استخدام