به جرات میتوان گفت شرکت RACOM برگرفته از عبارت Radio Communications، بزرگ ترین ترین شرکت فعال در زمینه انتقال دیتای سامانه کنترل مانیتورینگ و اسکادا از طریق ارتباطات رادیویی می باشد. این شرکت در کشور جمهوری چک واقع شده و از پیشرفته ترین خطوط تولید و آزمایشگاههای تست تجهیزات رادیویی برخوردار است. تقریبا تمامی قطعات بکار گرفته شده در محصولات این کمپانی، از سازندگان معتبر پیشرو در زمینه های High Tech تامین می گردند. کمپانی RACOM، دارای طیف محصولات محدود، ولی حرفه بوده و Board های الکترونیکی عمدتا در داخل کارخانه آن ساخته شده، و از کیفیت و کارایی بسیار بهتری نسبت به محصولات سایر سازندگان، خصوصا سازندگان آسیایی، برخوردار است. این کمپانی در رده پیشگامان تکنولوژی مخابرات در اروپا قرار داشته و همواره تجربیات خود را در زمینه بهینه سازی و ارتقا کیفیت ارتباطات، در کنفرانس ها و سمینارهای علمی و تخصصی ارایه نموده است.
محصولات RACOM شامل تجهیزات زیر می باشد :

Router/Firewall های صنعتی برای ارتباطات سلولی
این دستگاهها، برای انتقال دیتای تجهیزات با پروتکل های صنعتی استاندارد طراحی و ساخته شده اند. این دستگاهها علاوه بر پشتیبانی تضمین شده از پروتکل هایی مانند DNP 3.0/TCP و پروتکل IEC104 ، دارای ویژگیهای منحصر به فرد دیگری نیز می باشند که در توضیحات مربوط به دستگاهها ارایه شده است.

IP-Router/Modem های صنعتی برای ارتباطات باند باریک در محدوده VHF/UHF
این محصولات شامل Router/Modem های صنعتی با طراحی بسیار مقاوم می باشد که در حال حاضر دارای بالاترین نرخ رشد فروش بوده، و تعداد دستگاههای فروخته شده از این نوع محصولات در سراسر جهان از مرز 300 هزار دستگاه عبور کرده است. این دستگاهها با پشتیبانی از همه پروتکل های صنعتی، بهترین راهکار را برای پیاده سازی یک بستر امن و قابل اطمینان، در سامانه های مترینگ و اسکادا ارایه می نمایند. که توضیحات مربوطه در بخش بعدی ارایه گردیده است.

لینک های رادیو مایکرویو Point to Point
این لینک ها در فرکانس مایکرویو (5GHz تا 24GHz) کارکرده، و شامل رادیو های باند آزاد متعارف نمی گردد. این رادیو ها برای ارتباطات Backbone یا برقراری دیتای تجمیع شده (Aggregated) با قابلیت اطمینان بالای 99.9% توصیه می گردد.


فرم استخدام