سوییچ ها و روترهای صنعتی

 
 
 
 
 
 

سوییچ ها و روترهای صنعتی

پدید آمدن اینترنت، ارایه مدل هفت لایه شبکه های کامپیوتری OSI (Open System Interconnection) و فراهم شدن بستری برای انتقال انواع مختلف دیتا بصورت همزمان، و مقارن بودن این موضوع با معرفی انواع واسط های ارتباطی پر سرعت گیگا بیتی باعث گردید، تا استفاده از این نوع ارتباط در صنعت نیز متداول گردد. تولید کنندگان انواع کنترلر ها و محصولات کنترل یا اندازه گیری دیتای خروجی دستگاهها را بر روی واسط های سریال قرار می دادند، و معمولا هر کمپانی جهت حفظ بازار خود، پروتکل های اختصاصی خود را با  هدف محدود کردن مشتریان به یک برند خاص جهت ارتباطات بکار می گرفت. با استاندارد سازی های صورت گرفته، و ارایه پروتکل های ارتباطی روی بستر اترنت مانند IEC104, TCP-DNP 3.0, TCP-MODBUS/RTU, PROFINET به ترتیب بجای پروتکل های  IEC101, DNP 3.0, MODBUS/RTU, PROFIBUS در حوزه صنعت، نیاز به استفاده از یک بستر اترنت قابل اطمینان بیشتر احساس گردید.

مهمترین تفاوت سوییچ های اترنت صنعتی با سوییچ های اترنت معمولی، طراحی مبتنی بر افزایش قابلیت اطمینان، در این نوع سوییچ ها می باشد. موثرترین فاکتور در اندازه گیری قابلیت اطمینان یک سامانه، MTBF (Mean Time Between Failure) مربوط به تک تک المان های آن سامانه می باشد.

تولید کنندگان سوییچ های صنعتی با اعمال تغییرات لازم در ساختار و کیفیت کلیه ادوات الکترونیکی داخل سوییچ ها، و انجام تست های استاندارد متناسب با هر صنعت، باعث افزایش MTBF و تطابق محصولات تولیدی با نیازمندیهای آن صنعت میگردند. اطلاعات مربوط به استانداردها و نیازمندیهای هر صنعت در بخش مربوط راهکاری اختصاصی صنایع مختلف این وبسایت قابل دسترسی است.

نیاز به تنوع محصول، سادگی در تنظیمات، و کیفیت باعث شده تا کمپانی های متعددی با در نظر گرفتن این ویزگیها، در زمینه تولید و ارایه انواع سوییچ های صنعتی در بازار جهانی وارد گردند. این برند ها  اغلب محصولات خود را در انواع مدل های DIN-Rail-Mount و Rack-Mount با مشخصات فنی متنوع عرضه می نماید.  محصولات اغلب شرکت ها در بخش اینترنت صنعتی شامل ادوات ذیل می باشد :

 

 

 

 

.