پایانه های هوشمند

 
 
 
 
 

پایانه های هوشمند

پایانه های هوشمند تامین شده توسط این شرکت، از کمپانی موگزا می باشدف لذا دسته بندی محصولات ارایه شده نیز بر مبنای دسته بندی صورت گرفته توسط همین کمپانی می باشد:

این تجهیزات هوشمند ترین رده از محصولات این کمپانی هستند. ساختار این تجهیزات بصورت ماژولار طراحی شده و بسته به نوع مدل میتوانند دو، پنج، نه و یا دوازده ماژول I/O را در خود جای داده، و علاوه بر پیاده سازی رویه های منطقی و کنترلی روی ورودی ها و خروجی های آن به عنوان یک کنترلر، نقش یک RTU را با قابلیت Sampling and Time Tagging حدود 10 میلی ثانیه داشته باشند. این کنترلر ها میتوانند توسط پروتکل SNTP با Time Server یک شبکه اسکادا سنکرون شوند.

برنامه نویسی این کنترلر ها میتواند با زبان برنامه نویسی C/C++ و یا استاندارد برنامه نویسی IEC 6131-3 ، انجام گیرد. این دستگاهها برای ارتباط با مرکز کنترل بالادست، بسته به نوع مدل، فقط از پروتکل MODBUS/RTU یا MODBUS/TCP پشتیبانی می نمایند به لحاظ طراحی فیزیکی و قابلیت انطباق با محیط های صنعتی ، این کنترلر ها با بخش هایی از استاندارد مربوط به تجهیزات الکترونیکی On-Board / Track-Side برای سامانه های هوشمند ریلی، انطباق دارند.

یک مدل از این دستگاه ماژولار نبوده و ارتباط آن با یک سیستم بالادست از طریق واسط ارتباط سلولی می باشد.

این محصولات بصورت کنترلر ها و RTU های کامپکت ( غیر ماژولار ) عرضه شده است. این دستگاهها تنوع انواع ورودی و خروجی سری های ماژولار را ندارند. نقطه قوت این محصولات در استفاده از یک نرم افزار کاربردی به نام Click&Go که از محصولات کمپانی موگزا می باشد، که براحتی قابل تنظیم و برنامه ریزی هستند. این دستگاهها برای ارتباط با مرکز کنترل بالا دست از پروتکل های صنعتی MODBUS/TCP یا MODBUS/RTU استفاده می نمایند. الیته نکته قابل تامل در خصوص این سری از محصولات اینست که، این محصولات در یک سیستم تبادل دیتای استاندارد باز Open Connectivity میتوانند با هر مرکز کنترلی اقدام به برقراری ارتباط نمایند. بخش اعظمی از Remote I/O های تولید شده توسط کمپانی موگزا، استاندارد OPC Server/ Client را پشتیبانی می نمایند. این نوع تبادل دیتا با استفاده از نصب بسته نرم افزاری بر روی سرور مرکز کنترل MX-AOPC UA که از محصولات کمپانی موگزا می باشد، ممکن می گردد.

ساده ترین تجهیزات جمع آوری و انتقال دیتا می باشند که قابلیت پردازش اطلاعات و  پیاده سازی Logic را ندارند. این دستگاهها یا با استفاده از OPC و یا در ساده ترین حالت، با استفاده از پروتکل MODBUS/RTU  یا MODBUS/ASCII دیتای I/O را آدرس دهی و ارسال می نمایند.